Kunstiolümpiaad „Järvamaa parim noor kunstnik 2012“

Sel õppeaastal toimus kunstiolümpiaad kolmes etapis, nagu eelnevatel aastatelgi. Esimeseks etapiks pidi valmima vabalt valitud tehnikas töö teemal „Masin“. Osavõtjaid oli üllatavalt palju. Mõlemas vanusegrupis tuli esimesel etapil kokku ligi 80 tööd. Meie koolist said I etapist II etappi järgmised õpilased: 4.-6. klassi vanuserühmast Engo Väli, Kadri Jürissaar, Alvaro Keskküla, Liis-Mariliin Nõmmik ja Madis-Mairold Lepik. 7.-9. klassi vanuserühmast pääsesid edasi Karmen Kalamees, Maris Kaik, Karin Goldin ja Keit Pool.

Järgmine töö tuli esitada 4. veebruariks 2012. a. Teemaks oli "Viimane", mis tuli teostada assamblaaži tehnikas. Teise etapi töödega nähti palju vaeva ja tulemused olid seda väärt. Kõik reedesed õhtupoolikud veedeti kunsti tehes. Lapsed ise olid õhinal ja vaimustunud oma töödest. Kolmandaks etapiks tegid oma tööd valmis ja said ka edasi lõppfinaali Kadri Jürissaar, Alvaro Keskküla, Liis-Mariliin Nõmmik ja vanemas vanuserühmas Karmen Kalamees, Maris Kaik, Keit Pool.

Finaal  toimus 7. aprillil Paide Huvikeskuses kell 10.00-15.00. Õpilased tegid kohapeal  figuraalkompositsiooni maalis (4.-6.klass linnud, 7.-12.klass inimesed). Lisaks oli test kunstivahendite, perspektiivi - ja värviõpetusest ning kunstialaste teadmiste kontroll L. Leesi õpiku «Kunstilugu koolidele» põhjal. Finaalis eelmisi punkte ei arvestatud, kõigil finaali pääsejatel on ühesugused võimalused võiduks. Finaalis osales kummastki vanuserühmas 8 õpilast. Tulemused saime teada samal päeval.

Finaalis sai 4.-6. kl vanuserühmas 1. koha Kadri Jürissaar.  Alvaro Keskküla jäi jagama 2.-3. kohta. Liis- Mariliin Nõmmik tuli 4. kohale.

 7.-9.kl vanuserühmas saavutas 1. koha Karmen Kalamees. Maris Kaik sai 3. koha ja Keit Pool 4. koha.  Parima maalina toodi esile Keit Pooli töö.

Kõigi kuue õpilase tööd jäeti Paide Huvikeskusesse näitusele. Õppeaasta lõppedes ootab maavanem 1. koha saajaid pidulikule vastuvõtule.

Lastele tõi võidu nende täielik pühendumine kunstile. Meeldiv oli näha kui innustunult ja loovalt nad oma töödega toimetasid. Ootan ka järgmisel aastal rohket osavõttu.

 

Õpilaste juhendaja Siiri Tamm

Galeriis on esitatud 2.etapiks valminud tööd


Finaalis valminud tööd