otselink   eTwinning

 

E-Twinning on Euroopa koolide kogukond.

E-Twinning on Euroopa koolide virtuaalne kogukond, mis on töökeskkonnaks koolitöötajatele (õpetajatele, õppealajuhatajatele, raamatukogutöötajatele, õpilastele jne), kes töötavad Euroopa eri riikides. Koolid, kes on otsustanud osaleda Euroopa kõige põnevamas kogukonnas, saavad seal suhelda, koostööd teha ja projekte luua.

E-Twinningu tegevus edendab Euroopa koolide koostööd, kus kasutatakse info- ja kommunikatsioonitehnoloogiat (IKT). E-Twinningu portaal (www.etwinning.net) on tegevuses osalejatele peamine kohtumispaik ja töökeskkond. Portaal on saadaval 26 keeles ning sel on nüüdseks pea 230 277 individuaalset liiget. Koolid üle Euroopa on teinud üle 5462 projekti. Portaalis pakutakse õpetajatele on-line tööriistu partnerite leidmiseks, projektide alustamiseks, ideede jagamiseks, parimate praktikanäidetega tutvumiseks ning võimaldatakse kohe koostööd alustada, pakkudes erinevaid selleks kohandatud tööriistu eTwinningu platvormil.

Imavere Põhikoolis teeb rahvusvahelisi e-Twinningu projektitöid Margit Reinpõld koos oma klassi õpilastega.

Tulemusrikaste e-Twinningu rahvusvaheliste projektide kirjutamise ja nendes osalemise eest kutsuti õpetaja Margit Reinpõld Eesti delegatsiooni koosseisus Brüsselisse e-Twinningu aastakonverentsile.


Ülevaade tehtud projektidest

 Olen osalenud E-Twinningu töös alates 2012.a.  Teinud 15 projekti selliste riikidega nagu Belgia, Bulgaaria, Horvaatia, Holland, Hispaania, Itaalia, Kreeka, Leedu,  Poola, Portugal, Prantsusmaa, Rootsi,  Rumeenia, Saksamaa, Slovakkia, Soome, Suurbritannia,  Türgi ja Tšehhi. Sellest aastast alates saab teha projekti ka Eesti kooliga. Meie projektikooliks Rakvere Gümnaasium. Ja projektitegemine sealse 5. Klassiga. Olen ise klassiõpetaja ja õpetan põhiliselt 1.-4.klassis (vanuseks 7a.-11.a.), siis on projektipartnerid olnud enamasti sama vanad. Mõnelgi korral oleme teinud ühiseid projekte lasteaiarühmadega ja ka veidi vanemate lastega. Meil klassis õpilasi 10-13, aga partnerkoolides ja rühmades 25 ning  rohkem. Oleme väikesest koolist (86 õpilast) ja vallast, aga teiste riikide väike omavalitsus ikka mitmeid kordi suurem ja koolides üle 700. lapse.

     Õpilastele meeldib kõige rohkem sellise rahvusvahelise suhtlemise juures ennast võrrelda teiste maade lastega, nende klassidega tutvuda, vaadata teiste riikide loodust, loomi, toite, mänguasju, lemmikloomi, oma eakaaslastega tutvuda jne.  Euroopa kaardilt otsivad tihti sõpruskoolide riike ja arutleme, kus keegi meie riigi suhtes asub; milline on kliima, rahvariided, toidud , traditsioonid. Internetist saab alati otsida, kui midagi huvitab, ka väljaspool projektitegemist. Teemad on olnud erinevad-jõulud, kevadpühad, emadepäev, lemmikloomad, lilled, koolimaja, lemmiktoit,   kultuur, sõbrad.  Saavad teadjamaks teiste maade kultuurist, erisusest  ja teadmise, et meie Eestimaal on ikka ka väga mõnus elada.

 

Projektijuht Margit Reinpõld