Ettevõtlusnädal

11. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

7. oktoobril algas ettevõtlusnädal Imavere Põhikoolis.

Esimesel päeval kuulutati välja joonistusvõistlus ja esseekonkurss. Samal päeval toimus väljasõit EESTI PAGARi Paide tehasesse.

Teisipäeval toimus noorte ettevõtluspäev Paides.

Neljapäeval võeti osa üle-eestilisest majandusviktoriinist ja kooli külastas loodusesõber Jüri Kaljundi.

Reedel mängisid vanema astme õpilased ettevõtlusmängu Cashflow ja algklassilaste seas viidi läbi viktoriin.

Nädal oli väga tegus kõigi jaoks.

Õpilaste mõtteid:

4. kl arvamus- Viktoriini küsimused olid normid. Joonistusvõistlus võttis aega päris palju, et ilus töö saada.

8.kl arvamus- Täiega põnev. Õppisime, kuidas investeerida ja kinnisvara osta. Nt arstina sai endale suurema palga ja seetõttu oli ka edasine mängimine tulusam. Mängimiseks oleks võinud olla rohkem aega.

7. kl arvamus- Väga lahe mäng oli. Hästi kallis mäng, et endale osta. Seetõttu tore, et saime seda koolis mängida.

Esmaspäeval leivatehases oli väga hea saialõhn. Saime banaanikeeksi, väga head olid. Väga äge oli kui palju saia seal oli.

Kogu ettevõtlusnädal oli väga tore, võtsin osa kõigist tegevustest.

Täname selle eest õp Signet!

Konkurss "Kelleks tahan saada"
Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Rahvajooks

07. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

6. oktoobril toimus 38. Paide-Türi rahvajooks. Meie kool osales taas paljude õpilaste ja õpetajatega. Päev oli küll veidi sombune, kuid liikumist armastavat inimest see ei sega. Finišisse jõuti punaste ja õhetavate põskedega.

Tulemusi saab vaadata ametlikul kodulehel rahvajooks.ee

Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Imavere kooli õpetajate päev

06. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

4. oktoobril korraldas 9. kl koolis meeldejääva õpetajate päeva sündmuse. Kõik lapsed viibisid saalis ja õpetajad sisenesid muusika saatel. Istuti oma kohtadele ja koos õpilastega lauldi koolilaulu. Seejärel esitati õpetajatele huvitavad ülesanded. Gruppidesse jagamine toimus kommide abil. Üks naiskond mängis saalis Kahooti ja teine seltskond valmistus etendust esitama. Etenduse ajal sai palju nalja kuna seda pidi esitama võimalikult monotoonselt, aga naer tuli ikka peale. Järgmisena kuulutati välja laste Lemmikõpetaja 2019. Selleks viis 9. kl läbi sarnase küsitluse nagu eelmisel aastal. Lemmikõpetaja 2019 on õp Siiri. Lõpetuseks sai öeldud tänusõnad lastele ja muusika saatel lahkusid õpetajad saalist. Alata said 9. kl õpilaste juhendatavad tunnid. Koridorides oli vaikus, tundus, et kõik õppisid hoolega. Tore päev oli!

Kirjutas Siiri Tamm

Loe lisaks

Järva valla õpetajate päeva tähistamine

06. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
3. oktoobril tähistati Järva valla õpetajate päeva. Võõrustajaks oli Imavere Põhikool. Kohale saabus mitu bussitäit õpetajaid, rahvamaja saal täitus ruttu. Alustuseks korraldati õpetajatele ringkäik Piimandusmuuseumi, Imavere Põhikooli ja Imavere Lasteaeda. Seejärel pakuti joogiks smuutit ja kõik võtsid istet. Algas leong tööõnne leidmisest. Vahepausil sai keha kosutada koolisööklas kokk Miina valmistatud suurepäraste pirukate ja salatiga. Loeng jätkus ja päev lõppes piduliku tordi söömisega. Sündmus õnnestus suurepäraselt. 
Kirjuatas Siiri Tamm Loe lisaks

MandoTrio

06. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

1.oktoobril toimus Imavere rahvamajas MandoTrio kontsert. Kolm noormeest mängisid mandoliinidel. Kontsert oli särtsakas, head energiat andev. Lõpupalade hulgas oli liikumist hoogustav lugu. Kõik tõusid püsti ja kätest kinni liiguti ussina mööda saali edasi-tagasi ja lõpuks keerdus inimekett keskele kokku.

Lähemalt saab MandoTrio tegemistest lugeda järgmisest allikast: http://www.mandotrio.ee/tutvustus/


Loe lisaks

Mihklilaat

30. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
30.09 toimus Imavere rahvamaja saalis mihklilaat. Müüjaid oli kohal sadu, ostjad liikusid laudade vahel siia-sinna. Lauad olid kaetud ohtralt maiustuste- kookide ja küpsiste, suhkruvati ja muu põnevaga. Lapsed olid elevil ja õnnelikud. Kogu kaup müüdi maha.
Oli vahva sündmus!

Loe lisaks

Euroopa spordinädal

27. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Euroopa spordinädala raames toimus rida sportlikke sündmusi. 20. septembril kohtusid koolilapsed kergejõustiklaste Kert ja Kätlin Piirimäega. Alguses tutvustati oma treenimise põhimõtteid, näidati võidetuid medaleid ja seejärel said lapse küsimusi küsida. Lõpetuseks tehti ühispilt.
Teispäeval avati spordihoones ronimissein. 
Kolmapäeval toimus Koigi kooliga ühine spordipäev. Kuna hommik oli vihmane, algas spordipäev Imavere spordihoones, vanema astme õpilased sõitsid hiljem bussiga Koigisse. Teise kooli õpilastega koos võisteldi kiiruses, kaugushüppes ja nooleviskes. Tublid olid kõik, auhinnalisi kohti jagus nii meie kui Koigi lastele. Šokolaadimedaleid jagas õp Taiga koos Imavere koolijuhi Tiina Lohuriga. Päev oli mõnus ja värske, õhk jahutav ning ergutav.
Reedel- superilusal päikeselisel päeval viidi läbi minigolfi turniir noorematele ja alates kl 12st vanema astme õpilastele. Koguneti lasteaia mäe taga korvpalliväljakul. Külalisjuhendaja ootas meid rõõmsa näoga. Esimesed õpetused kuulati ära ja mäng võis alata. Ka õpetajad mängisid hoogsalt kaasa. Muusika käis ja golfipall veeres. Mõnus päev oli.

Suur aitäh õp Taigale, kelle eestvedamisel see tore nädal toimus!

Kirjutas Siiri Tamm
Loe lisaks

Ronimisseina avamine

27. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
24. septembril avati Imavere kooli saalis ronimissein. Kohal oli kogu kool ja mitmed külalised. Toimusid mitmed sõnavõtud ja lindi läbilõikamine. Pärast ametlikku avamist said lapsed ronimisseinal osavust ja jõudu katsuda. Lapsed on sellest siiamaani elevil.
Loe lähemalt:  https://jarvateataja.postimees.ee/6786670/imavere-lapsed-ronivad-puude-asemel-voimla-seina-mooda
Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks