Aegna saarel

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
5. juunil toimus õppekäik Aegna saarele, osalesid 5.-7. klassi õpilased. Kaasas olid ka õpetajad Siiri, Krista, Taiga, Ingrid ja Sirli. Väljasõit algas kooli juurest kell 7.50. Sõit Tallinnani toimus plaanipäraselt, kuid linnas olid mitmed ummikud ja pidime laevast peaaegu maha jääma. Laevale minek toimus joostes, aga see tegigi reisi lõbusamaks. Reisilaev "Vesta" väljus kell 10 Tallinnast Linnahalli kailt ja ülesõit kestis umbes 1 tund. Aegna saarel võttis meid vastu loodusmaja giid, kes juhendas programmi saarel. Käisime läbi vaid väikese osa saarest. Matkamise ajal tutvustas giid kohalikku taimestikku ja mere ääres läbisime mereprogrammi. Uurisime ja lahendasime merede probleeme. Ilm oli suurepärane, kuid vesi oli ikka väga külm. Peale programme saime lõpuks vette vaba aega veetma. Õpetajad grillisid vorstikesi ja lapsed ujusid. Vees sai palju nalja. Seejärel sõime kõhud täis ja asusime mööda rannikut sadama poole liikuma. Kella 18 paiku olime laevas ja ootasime tagasisõitu. Uuesti maismaa peal läksime bussi ning kojusõit võis alata.
Lastele meeldis sellest päevas kõige enam saarel viibimine ja mere ääres olemine.
Õppekäigu läbiviimist toetas Keskkonnainvesteeringute Keskus.

Kirjutas ja pildistas Siiri Tamm Loe lisaks

Võrtsjärve ääres

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Koolilõpp on täis põnevaid kohtumisi. Seiklesime Võrtsjärve õppekeskuses 4. juunil. Oli lahe päev!  

Osalejad 1.-4. klassist ja klassijuhatajad

Loe lisaks

3. ja 4. kl ühisekskursioon

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
3.juunil ahhaatasime Ahhaa Teaduskeskuses ja aurusaunatasime, lustisime Aura Veekeskuses. Ühiselt on tore õppeaasta lõppu tähistada!  

3., 4.klass ja klassijuhatajad

Loe lisaks

Kihelkonnapäev

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
1. juunil korraldasid Imavere rahvamaja  ja kooli tublid inimesed kihelkonnapäeva. Kohal olid Pilistvere kihelkonna nooremad lapsed. Päev oli lustlik ja tegevusi täis.

Kirjutas ja pildistas Margit Reinpõld  

Loe lisaks

Felixi külastus

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
29.mail külastasid 3. ja 4. klassi õpilased ettevõtet Felix. Korraldati väga põnev ekskursioon ettevõttesse.

Kirjutas ja pildistas Margit Reinpõld Loe lisaks

Matkapäev

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
27. mail toimus 3. klassi matkapäev Eistveres.

Kirjutas ja pildistas Margit Reinpõld

Loe lisaks

Vigursõiduvõistlus

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
28. mail toimus vigursõiduvõistlus tõukeratastega. Väiksemad olid eriti aktiivsed sellest osa võtma ja sõidust rõõmu tundma.

Kirjutas ja pildistas Margit Reinpõld Loe lisaks

Projekt "Sünnipaik"

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Projekti "Sünnipaik" eestvedaja vürst Peeter Volkonskiga on meil hea koostöö. Henri luges arheoloog Jaan Jungi sünnikodust järele jäänud kivihunniku juures ajakohast lugu ja Meribel Reinhold Kamseni kodumaja kohas tema luuletust. Eesti suurkujudest valmib 2020.a. digitaalne andmekogu ja virtuaalnäitus ERM-i. Tore ettevõtmine! Sündmus toimus 17. mail.

Kirjutas  ja pildistas Margit Reinpõld Loe lisaks

Järvamaa laulu- ja tantsupidu

10. juuni  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Meie kooli esindus Järvamaa laulu-ja tantsupeol.

Teate edastas Margit Reinpõld.


Loe lisaks

Norra allikatel

30. mai  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

Matkasime 27.mail Norra allikatel: Oostriku allikas, Valtri kaev, Sopa allikas, Võlingi matkarada ja lõkkekoht, Purskav allikas. Matkajuhiks oli Elo Raspel Endla looduskeskusest. Hommikul oli ilm vilets ja võibolla tekkisid mõningad kahtlused matkale mineku osas, aga tegelikult jäime kõik päevaga rahule. Õpilaste arvamused:
*Oli lõbus ja õppisin uusi asju juurde, kõik meeldis
*Ilm oli küll niiske, aga allikad olid ilusad ja tore oli klassiga looduses aega veeta
*Algul arvasime, et täielik jama, aga nüüd on hea olla ja meenutada nalju, mis juhtusid.
*Oli tore olla koos klassiga looduses. lähenesime klassi ja õpetajaga. Giid oli hea ja asjalik.

Matka läbiviimist toetas Keskkonnainveteeringute Keskus.

Tiina Lohur ja 8. klassi õpilased

Loe lisaks

Tutipäev

30. mai  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
24. mail toimus 9. klassi tutipäev. Päev algas rõõmsalt koos 9. kl õpilaste saabumisega. Seejärel toimus kõigi laste hommikuvõimlemine kooli ees. Sealt edasi mindi puud istutama. Sellel aastal istutati 2 torkavat kuuske.
Järgnesid tunnid, kuid kolmanda tunni veetis 9. kl lapsed oma esimese klassjuhataja Margit Reinpõlluga. Tund oli väga huvitav, kasutati palju erinevaid õppemeetodeid. 
Peale neljandat tundi algas aktus Rahvamaja saalis. Viimase klassi õpilastelt küsiti mitmeid küsimusi, nt kooliakende arvu kohta jne. 8. kl korraldas veel jooksumängu ja võileiva valmistamise mängu. No oli see vast tore ettevõtmine. Silmad kinni ja üksteise taga olles tehti isuäratavaid võileibu.
Päeva lõpetas tutijooks vihmas. Vihma kallas, kuid see ei takistanud tublidel kooli lõpetajatel mööda porilompe jooksmast. 

Kirjutas ja pildistas Siiri Tamm

Loe lisaks

5. kl ekskursioon

23. mai  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
21. mail toimus 5. kl ekskursioon Tartusse. Hommikul vaadati koos üle hoonete sisekorraeeskirjad ja siis liiguti bussi peale. Külastati AHHAA teaduskeskust ja AURA veekeskust. 
Esmalt käisime AHHAA keskuses. Seal oli kolm näitusesaali ja osad eksponaadid asusid nii keskuse rõdudel kui fuajees. Mitmes kohas asusid kõverpeeglid. Nende ees sai palju nalja. Mitmed lapsed proovisid ära ka rattasõidu kõrgel õhus. Kõikuv tunnel ja viltune tuba ajasid pea pööritama. Elusaalis toimetasid oma aladel metsakuklased ja kalad. Iga päev koorub mõni tibupoeg vaatajate silme all. Kõige lõpus oli ajutine näitus kosmosest. Oma silmaga sai näha elusuuruse skafandreid. Need olid tõesti suured. Ka TÜ meditsiinikollektsioon oli põnev. Paeluss oli ikka väga pikk. Teaduskeskuse külastuse lõpetasime AHHAA teaduspoes. Põnevaim leid oli spiooniprillid.
Edasi liikusime söögikohta, kõik sõid kõhud täis ja suplus AURAS võis alata.
Oli keskpäev ja avastasime, et olime oma klassiga AURAS täitsa üksi. Siis oli lõbu laialt. Sai veega plärtsutada, kummirõngaga sõita, liutorudest alla lasta ja basseinis käia. Hiljem mängisime võistkonnaga veepalli.
Päev läks korda, rõõmu ja elevust oli palju. Lapsed ootavad põnevusega järgmisele reisile minekut.

Kirjutas ja pildistas Siiri TammLoe lisaks

Kevadpidu

23. mai  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
13. mail toimus kooli kevadpidu. Sellel aastal oli läbivaks teemaks uinumine, unejutud ja -laulud. Etteasted oli toredad, 3. klass esitas põneva näidendi. 2. klassi lapsed laulsid rõõmsalt. Kõlasid erinevad hällilaulud. Kontserdi lõpetas ühislaul. 

Kirjutas Siiri Tamm
Loe lisaks

Liikumispidu

09. mai  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
2. mai õhtul kl 18 toimus liikumispidu. Saal oli täis rõõmsaid lapsi, vanemaid, külalisi ja koolitöötajaid. Eeskavas olid laste esinemised ja alustati kõige noorematest. 1 .kl alustas hoogsa tantsuga. Niimoodi kõik klassid järgemööda. 4. kl õpilased olid riietatud nõidadeks ja tantsisid nõiatantsu, 5. kl tegi saltosid, 6.ja 7. kl poisid tegid marssimise etteaste jne. Vahepeal said külalisesinejad oma tantsu tantsida. Viimasena esitasid õpetajad lindikava. Peo lõpetas ühistantsimine. 
Oli tore ja liikumist soodustav pidu. 

Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Koolikülastus

09. mai  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Lasteaialapsed käisid kooliga tutvumas.


Pildistas Margit Reinpõld

Loe lisaks

Messikülastus

07. mai  siiri.tamm. Kommentaarid: 0


3.mail käis õp Signe 8.-9. klassi noortega Tallinnas . Plaanitud oli messikülastus „Noor Meister 2019“. Enne messile jõudmist peatusime Tallinna külje all asuvas firmas RAMIRENT. Pean kahjuks tunnistama, et polnud varem sellisest firmast midagi kuulnud, seega tuli kõik sealt info uue ja huvitavana. Võib öelda, et käik tasus ära ja juhid, kes meile tuuri tegid, olid väga lahedad.

Messi üritusel saime iseseisvalt ringi liikuda ning vaadata. Palju noori olid võistlemas oma ametialaselt: juuksurid, floristid, kokad jne. Oli võimalusise osaled ka töötubades. Vaadata oli palju ja üritusel olid ka rahvatantsijad ning lauljad.

Jäin väljasõiduga igati rahule ja oli huvitav päev. Soovitan järgmisel aastal ikka kõigile meeldivat messikülastust- on mida vaadata!

Kirjutas Marlen Kaik


Loe lisaks

VeniVidiVici õpilasvahetus

17. apr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
1.-5. aprillil osalesid meie koolist kaks õpilast VeniVidiVici õpilasvahetus- programmis. Nad käisid vahetusõpilastena Haapsalu Läänemaa Ühisgümnaasiumis. Gümnaasiumis toimus just sellel nädalal varjunädal, seetõttu asusid õpilased õppima koos 10. klassiga. Enim pakkus elevust see, et tunnid olid palju pikemad ja koolimaja väga suur. Imavere kool on ikka palju väiksem. Gümnaasiumis oli 4. korrust ja isegi lift oli olemas. Silma jäi koolimaja üldine korrasolek ja puhtus. Tore oli valida kahe söögivahetunni vahel, sööma sai minna just siis kui kõht tühjaks läks. 
Õpilaste arvamused: "Kui tekib veel võimalus, läheks jälle. Seekord siis teise kooli. Saime juurde sõpru ja huvitavaid kogemusi."

Intervjueeris ja kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

9. kl lõpuekskursioon

10. apr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

9. klassil toimus lõpuekskursioon 4.-6. aprillil. Sõit viis Venemaale. Kell 7 algas väljasõit kooli juurest. Rakveres ühines meiega giid, kes saatis meid kõik 3 päeva. Jõudsime Narva, kus ületasime piiri. Piiriületus oli üsna keeruline protseduur. Seejärel algaski sõit piki Soome lahe rannikut ja läbi Ingerimaa Soome lahe kaldal asuvasse tsaariperekonna suveresidentsi Peterhofi, kus külastasime Peterhofi suurt paleed. Kogu hoone oli täis lehtkullaga kaetud ruume ja skulptuure.

Jätkasime reisi läbides merealuse tunneli ja jõudsime Kotlini saarele Kroonlinna, mida hakati rajama Peeter I poolt 7.mail 1704. a. merekindlusena tulevase pealinna – Peterburi kaitseks. 

Loe lisaks

Liikuma Kutsuva Kooli tegemistest

09. apr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Meie kool on teatavasti ühinenud liikumist pooldava programmiga. Vahetundidesse on planeeritud mitmed tegevused. 


Peale selle on kooliseinal plakatid, mis õpetavad mängima erinevaid liikumismänge. 


Liikumismänge saab mängida ka ainetundides. Nii saab tundides vaimne töö vahelduda füüsilise liikumisega. 

Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Naljapäev

09. apr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
3. aprillil toimus Imavere rahvamaja saalis kogu kooli playbox. Õpilased olid ette valmistanud ägedad esinemiskavad. Esineti erinevates ja põnevates kostüümides. Muusikalood olid enamuses eestikeelsed ja rütmikad. Kõige sädelevamad kostüümid olid seljas 8. klassi õpilastel. Ka oli nende laul tempokas ja haaras pealtvaatajad oma lummusesse. Playboxi lõpetas õpetajate ansambel. Peale seda tegi auväärne žürii, Taiga Laur ainuisikuliselt, kokkuvõtted. Kõik olid tublid ja said esinemise eest maiustusi. Väga rõõmus sündmus oli!

Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Tunnustame alustavat õpetajat toetavat Imavere kooli

31. märts  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Palju õnne meile ja suur-suur tänu meie noortele õpetajatele Gerlyle ja Tanelile, kes võtsid vaevaks Alustavat õpetajat toetava kooli tunnustuskonkursil kirjeldada, kuidas neil esimene aasta õpetajana Imavere koolis kulgeb. Pälvisime Tallinna Ülikooli tunnustuse - eriauhinna mentorluse eduka rakendamise ja alustavate õpetajate arengu toetamise eest. Auhinnaks 2-tunnine meeskonnakoolitus omal valikul TLÜ Õpetajate Akadeemialt!

Kirjutas Tiina Lohur Loe lisaks

Murekast

25. märts  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

18. märtsil 2019.a võttis Imavere Põhikool kasutusel MUREKASTI, kuhu saavad

oma mure postitada kõik Imavere Põhikooli õpilased ja ka õpetajad, koolitöötajad.

Vahel on nii, et mure on suur, kuid kuidagi ei leia endas jõudu sellest rääkida või abi otsida, siis on lihtsam kirjutada. Või tead äkki oma sõbra murest, mida ta ise julge rääkida. Ulata siis abikäsi sõbrale ja kirjuta tema eest. Igale murele on lahendus.

Loe lisaks

Emakeelepäev

25. märts  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

"Emakeelepäev on riiklik tähtpäev, mida tähistatakse 1996. aastast luuletaja Kristjan Jaak Petersoni sünniaastapäeval, 14. märtsil. Emakeelepäeva jaoks valiti Kristian Jaak Petersoni sünnipäev, kuna Peterson oli üks esimesi eestikeelseid kirjanikke. Ka pööras ta oma oodis " Kuu" tähelepanu just eesti keelele kui kirjanduskeelele" (et.wikipedia.org).
Meie kool oli samuti hoolikalt planeerinud emakeelepäeva tähistamist. Paljud õpetajad istusid ühiselt laua taha, et mõelda, milliseid tegevusi võiks lastega teha. Toimusid erinevad konkursid, seinu katsid laste tööd ja pidulikul aktusel jagati auhindu. Vanemale astmele korraldati etteütlus jne. Aktusel esineti mitmete luuletuste ja muude etteastetega. Lõpetuseks loeti ühiselt luuletust- iga klass oma luulerida. Väga meeleolukas ja meeldejääv sündmus oli. Eesti keel on ikka üks ilus keel. Aktuselt jäi kõlama auhinna võitnud lause " Sõidan tasa üle silla."

Kirjutas Siiri Tamm
Loe lisaks

Ettevõtliku kooli inspiratsioonipäev

25. märts  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

6.03 toimus Ettevõtliku kooli inspiratsioonipäev. Päeva viis läbi Harald Lepisk (www.inspiratsioon.ee). Kell 12.30 algas 4.-9. kl õpilaste moodul. Teemaks oli " Kuidas enda elu kujundada, õpimotivatsiooni luua ja hoida ning kogemusi ammutada".

Loe lisaks

Avatud uste päev

24. märts  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
12.03 toimus Imavere koolis avatud uste päev. Huvilisi lapsevanemaid oli kohal palju, nt 5. klassi õpilaste vanematest oli kohal 4. Kuulati ja vaadati. Ka lastele oli see teistsugune päev. Ei ole ju tavaline olukord, kui vanem su kõrval või klassis istub. Eks õppisid mõlemad osapooled. Tehti ettepanekuid ja kiideti. Üldiselt jäädi rahule. Vanemate arvates võiks selliseid päevi veelgi tulla.

Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Tööle kaasa

24. märts  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

18.-22.02 toimus projekt "Võta laps tööle kaasa". Imavere kool osales selles väga aktiivselt. Eestvedajaks oli Signe Mitt. 

Kuna selgus, et töö eripärast tingituna ei olnud  paljudel vanematel last tööle kaasa võtta võimalik, siis tegi IM klubi erilise pakkumise. „TÖÖLE KAASA“ projektile pakkusi oma abi: 1) MTÜ TEEOTSA TALU -Tanel Teas, 2) Katlahooldus – Tagmar Tamm, 3) Service66 OÜ – Revo Taar. Suur aitäh abipakkujatele! 

"Tööle kaasa" projekti raames külastati 19.02 STORA ENSO ettevõtet. Peamiselt algklasside lapsed said palju kogemusi ja teadmisi suurte inimeste töödest.

 

Info edastas Signe Mitt

Loe lisaks

EV 101. aastapäeva tähistamine

24. märts  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

22. veebruaril tähistasime koolis Eesti Vabariigi 101. aastapäeva. Selleks oli õpetaja Krista koostanud Kuldvillaku, mis käsitles just Eestiga seotud teemasid. Alguses osalesid algklasside meeskonnad ja seejärel vanemast astmest. Nii nagu ikka olid suuremate õpilaste küsimused keerulisemad, kuid mitte lahendamatud. Mõistatamiseks vajasid lihtsalt laiemat silmaringi. Üks enim huvi pakkunud küsimus oli, et mis on lendmik. Pakuti kõike, aga tegelikult tähendas see liblikat. Päev oli tore ja lastele meeldis, et peale seda mindi otse koolivaheajale.

Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Ekskursioonil Tallinnas

23. märts  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
3.ja 6.klass käisid märtsikuus klassijuhatajatega pealinnas ekskursioonil. Uudistati ajaloomuusemis, maiustati martsipanipoes, lennati Kuu peale kosmosekeskuses, mängiti ja sporditi uues elamuskeskuses Skypark. Ostukeskus vaadati samuti üle ja kojusõit võis alata. Oli põnev päev!

Kirjutas ja pildistas Margit Reinpõld Loe lisaks

Sõbranädal

12. veebr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
11.- 15. veebruaril toimub Imavere koolis sõbranädal.  Loe lisaks

Tartu Ülikooli lahtiste uste päev

09. veebr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

7. veebruaril toimus Tartu Ülikoolis lahtiste uste päev 9. klassi õpilastele. Kohal käisid neli õpilast 9. klassist. Lahtiste uste päeval oli võimalik kuulata põnevaid loenguid ja osaleda töötubades. Päeva jooksul toimus kolm 45-minutilist töötubade sessiooni, mille algusaeg oli kell 12.30, 13.30 ja 14.30. Nii on õpilastel soovi korral võimalik osaleda kuni kolmes teda huvitavas töötoas.

Imavere õpilased osalesid kolmel loengul:

 • Mitmekülgne geenitehnoloogia
 • Kas uhkus on pahe või voorus?
 • Kehakeel ja mõtted konfliktolukorras.

Päev oli huvitav, hariv ja mitmekülgne.


Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Õpime professionaalidelt

09. veebr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

6. veebruaril toimus Koeru Keskkoolis õpilasesinduse korraldatud üritus “Õpime Professionaalidelt”. 

See kujutab endast päeva, kus õpilased lähevad ikka koolitundi, kuid klassi ees ei seisa mitte nende tavapärane õpetaja, vaid tuntud inimene, kes oma kogemusi jagab. Eesmärgiks on karjäärivalikute täpsem kirjeldamine ja õpitu seostamine päris eluga. Antud koolipäev peaks andma õpilastele juurde õpimotivatsiooni ja ideid tulevikuks. Meie koolist osales sellel põneval üritusel seitse õpilast.

Loe lisaks

Ülevaade eelkutseõppest

09. veebr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

2018/2019 õppeaastal oli eelkutseõpe kavandatud 3- päevasena:

1. päev 25.01.2019- tutvumine Järvamaa Kutsehariduskeskuse Paide ja Särevere õppekohtade ja õpetatavate erialadega;

2. päev 01.02.2019- tutvumine Järvamaa Kutsehariduskeskuse Paide ja Särevere õppekohtade ja õpetatavate erialadega;

3. päev 08.02.2019. - osalemine töötubades enda valitud valdkonnas.

SÄREVERES Hobumajandus hobuste hooldamine Põllumajandus traktorisõit / töö teraviljakombainiga (simulaatoril) Ehitus, teedeehitus plaatimine / puidutööd / teedemasinate juhtimine (simulaatoril) Autovaldkond autode elektritööd / autohooldus / auto osandamine ja koostamine

PAIDES Elektrivaldkond sise-elektritööd Toitlustus- ja puhastusvaldkond suupistete valmistamine/lauakatmine / puhastusnipid majapidamises Logistika ja IT-valdkond logistika / IT / kaubandus

Õpilased said valida endale sobiliku valdkonna, millega soovisid lähemalt tutvuda.

Meie koolist osalesid mitmed õpilased 8. ja 9. klassist.

Loe lisaks

Aabitsapidu

09. veebr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
28. jaanuaril toimus aabitsapidu. Osalesid 1. ja 5. klass, kus suuremad olid korraldajad. 1. klassi õpilastel sai aabits läbi loetud ja et uhkelt lugemikuga edasi minna, jäeti aabitsatega hüvasti. 5. klassi õpilased korraldasid mitmeid mänge:
 • tähekaartidest sõnade moodustamine,
 • täpsusvise,
 • tähejooks.
Koos tehti ühispilt, millele kujutati õpikutest A täht. Kõige lõpus söödi kringlit ja morssi. Vahva üritus oli!

Kirjutas Siiri Tamm
Loe lisaks

Jaanuari spordiuudised

05. veebr  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

 • Laupäeval, 19. jaanuaril, osalesid meie kooli õpilased 10 olümpiastarti vabariiklikul etapil Tallinnas Lasnamäe Spordihallis.
 • Kolmapäeval, 23. jaanuaril, osales meie kooli võistkond Järvamaa koolide 4.-5.kl. sisejalgpalli karikavõistlustel Paides E-Piima Spordihallis.
 • Kolmapäeval, 30. jaanuaril, osalesid meie kool algklasside õpilased teatevõistlusel "Tähelepanu, start"Türil.
 • Neljapäeval, 31. jaanuaril, osales meie kooli võistkond Järva-Jaanis koolide 6.-9.kl.poiste korvpalli karikavõistlustel.
 • Neljapäeval, 31. jaanuaril, osalesid meie kooli õpilased sisekergejõustikuvõistlustel Säreveres.
 • Tulemused
 • 10 olümpiastarti tulemused

Õnnitleme meie tublisid sportlasi ja nende juhendajat Taiga Lauri! 

Loe lisaks

Imavere Põhikoolil uus direktor

15. jaan  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Uueks koolijuhiks kinnitati 15. jaanuari vallavalitsuse istungil senine õppealajuhataja ning eesti keele ja kirjanduse õpetaja Tiina Lohur, kes on Imavere põhikoolis töötanud 22 aastat (jarvateataja.postimees.ee).

Õnnitleme!

Loe artiklit edasi siin

Allikas: https://jarvateataja.postimees.ee/6499583/imavere-pohikooli-uus-direktor-kinnitati-ametisse Loe lisaks

Päkapikunädal

19. dets  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

Imavere PK päkapikunädal sai hoo sisse teisipäeval,11.detsembril. Andsime ühise perena päkapikutõotuse, saime endale päkapikunimed, laulsime päkalaulu ja tantsisime tantsuvahetunnis ennast higiseks. Kolmapäeval luges suur päka muinasjuttu ja veel suurem päkapikk (täitsa jõuluvana moodi!) kuulas laste luuletusi ja jagas kommi. Neljapäeval muutus spordisaal päkapikkude ronimis- ja roomamisrajaks. Kõik soovijaid võisid selle päeva jooksul oma kehalised võimed proovile panna. Ühes vahetunnis laulsime ka päkalaule nii, et koolimaja kajas (saateks üksik kitarr ja kõik võimalikud rütmipillid!). Reede algas päkalaulude lõõritamisega ja jätkus päkaõnneloosiga (iga loos võidab!) mitme vahetunni ulatuses. Teisipäevast reedeni oli võimalus vahetundides vaadata telekast multifilme meie päkanurgas spordisaali ees! Aitähh päkapikkudele, kes osalesid ja tublidele abilistele 7.,8. ja 9.klassist. 

Päkapikuks me jääme,jääme…

Kirjutas Taiga Laur

Loe lisaks

Eesti esimene päkapikkude jooks

11. dets  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
9. detsembril toimus õp Taiga Lauri eestvedamisel üle-eestiline esimene päkapikkude jooks. Kohale tuldi nii kohapealt kui kaugemaltki. Kõikjal olid päkapikud. Toimusid päkapikujooksud nii suurtele kui väikestele. Mis siis, et ilma oli vihmane ja kõikjal laius jää. Päkapikud said oma sortlikud tegevused ikka tehtud. Kõik osalejad said kingituseks piparkoogi. Pärast jooksu oli võimalik sooja suppi süüa. Tore sündmus oli. Ehk on järgmisel aastal ka lumi sellel ajal maas.
Päkapikkude tubased tegevused jätkusid ka järgmisel nädalal.
Loe lisaks

TV 10 Olümpiastarti avaetapp

09. dets  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
8. detsembril toimus Võru Spordikeskuses TV 10 Olümpiastarti sarja 48. hooaja I etapp. Edu saatis ka Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli võistkonda. Avaetapil tegi kaasa 440 last 88 koolist.
Pärast esimest etappi on väiksemate koolide hulgas liidrikohal Laupa Põhikooli/Imavere Põhikooli ühisvõistkond, kel on koos 5083 punkti.
Meie kooli õpilastest saavutas väga häid tulemusi Marko Moorits, Gaimo Salumäe ja Keimo Salumäe. Juhendaja Taiga Laur.
Marko Moorits- kõrgushüppes 15. koht (osalejaid 67)
       60 m jooksus 22. koht (osalejaid 72)
Gaimo Salumäe- 60 m jooksus 36. koht (osalejaid 81)

Õnnitleme!

  
Loe lisaks

Matemaatikavõistlus JÄVI

06. dets  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Eelmisel nädalal toimus koolis Järvamaa ja Viljandimaa ühine matemaatikavõistlus. Meie paljud õpilased arvutasid peast, teisendasid ühikuid ja osalesid olümpiaadil. 
Tulemuste poolest paistsid silma Indrek Tamm 9. klassist ja Joosep Jürissaar 6. klassist. Väga tubli oli ka Moonika Schasmin 5. klassist. Juhendajateks oli Kaja Kaju (6. ja 9. kl) ja Tanel Kipper (5., 7. ja 8. kl)
Indrek Tamm saavutas aritmeetikas 1. koha, teisendamises 1. koha ja olümpiaadil 2. koha.
aritmeetika 9. kl    olümpiaad 9. kl     teisendamine 9. kl
Joosep Jürissaar saavutas aritmeetikas 2. koha, teisendamises 7.-8. koha ja olümpiaadil 1. koha. 
aritmeetika 6. kl   olümpiaad 6. kl   teisendamine 6. kl
Moonika Schasmin tuli 9. kohale aritmeetikas.
aritmeetika 5. kl

Õnnitleme!


Kirjutas Siiri Tamm Loe lisaks

Aasta Spordisõbralikum Õpetaja 2018

02. dets  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
30.11 toimus Tallinna Ülikoolis Koolispordifoorum 2018, kus sai Imavere Põhi-kooli kehalise kasvatuse õpetaja Taiga Laur kätte aasta spordisõbralikema õpetaja tiitli.

Õnnitleme!

Vt lähemalt: https://sport.err.ee/881220/aasta-spordisobralikuma-opetaja-tiitli-palvis-taiga-laur Loe lisaks

Edu ja Tegu tunnustuskonkurss

26. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Haridus- ja teadusministeeriumi ettevõtlusõppe programmi Edu ja Tegu tunnustuskonkursi nominendid on selgunud. Aasta ettevõtlikuima õpetaja tiitlile kandideerib ka Imavere põhikooli karjäärikoordinaator Signe Mitt.

Õnnitleme!


Loe lisaks

Noorte lauljate konkurss-festival "Võluhääl 2018"

25. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
22.-24. novembril toimus Saaremaal noorte lauljate konkurss-festival “Võluhääl 2018”. Meie kooli õpilane Meribel Tšetšotka sai 8-10 aastaste lauljate grupis eripreemia – suure klassikalise laulu potentsiaali eest. Juhendaja Sirje Grauberg.
Vt infot ja pilte siin   

Õnnitleme!


Uudise edastas Tiina Lohur
Loe lisaks

5. kl ekskursioon

20. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
12. nov võtsime klassiga ette teekonna Viljandi poole. Klass oli üheskoos otsustanud minna põgenemistubadesse. Kohe hommikul istusime bussi peale ja sõit võis alata. Ilm oli küll vihmane, kuid lapsed olid rõõmsad ja ootusärevad. 
Loe lisaks

Tammsaare muuseumi külastus ja matk

20. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
5. novembril toimus väljasõit kooli juurest kl 8.30.
Külastust alustati A. H. Tammsaare muuseumis, kus programm kestis umbes 1,5 tundi. Programm oli huvitav ja hariv. Peale muuseumikülastust ootas kõiki lõunasöök. Kosutava söömise järel suunduti matkale. Tellitud oli RMK Simisalu loodusmaja programm "Soode salapära". Matkarada oli ligi 5 km pikk. Ilm oli veidi vihmane ja seetõttu avanesid soos hoopis teised vaated kui päikeselise ilmaga. Lapsed tegid pilte ja kuulasid giidi. Imaverre tagasi jõuti umbes 15.30 paiku. Õppekäigu läbiviimiseks oli kool taotlenud vahendeid KIKilt, omaosalusega toetas Järva vald.
Loe lisaks

Spordivõistlused

20. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
02. okt 2018 viidi läbi Paides Järvamaa koolide 6.-9.kl jalgpalli Karikavõistlused. Imavere meeskond saavutas 6. koha.
17. okt toimus Imaveres Järvamaa maakoolide rahvastepalli KV. Imavere poisid ja ka tüdrukud saavutasid 2. koha. Vt siin
13. nov korraldati Imaveres Järvamaa koolide 6.-9.kl saalihoki KV. Osalesid nii tüdrukud kui poisid. Meie poisid saavutasid 3. koha ja tüdrukud tulid 2. kohale. Vt tulemusi siin
Järvamaa koolide 3.-5.kl saalihoki KV toimus Imaveres 22. novembril 2018. Meie kooli tublid sportlased saavutasid nii tüdrukute kui poiste arvestuses 2. koha. Vt tulemusid siin  
Sportlaste juhendaja on õp Taiga Laur.

Õnnitleme kõiki heade tulemuste eest!


Kirjutas Siiri Tamm
Loe lisaks

Kratilugude konkurss

20. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

Kratilugude konkursil Aravetel 8. novembril räägiti vanal ajal juhtunud lugusid. Meie kooli tublid ja julged jutuvestjad olid Mari Lotta, Lauraliis ja Henri! Henri valiti oma vanuserühma parimaks. Juhendajad on õnnelikud!

Loe lisaks

Aktiivõppepäev

20. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

3. ja 4. klass osalesid 7. nov aktiivõppepäeval TTÜ Särghaua õppekeskuses Kurgjal. Uuriti ja lihviti kivimeid ning mineraale. Uurimistööks olid kasutusel binokulaarid. Põnev...


Kirjutas ja pildistas Margit Reinpõld

Loe lisaks

Kohtumine mustkunstnikuga

20. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
19.10 toimus meie koolis mustkunstietendus. Etendus oli hoogne ja köitev. Saal oli rahvast täis. Lapsed olid elevil ja paljud seisid püsti, et ikka paremini näha. Trikimeister ise oli rõõmus ja sõbralik, kutsus tihti lapsi esinemisest osa saama.

Lapsesuu:" See ei ole võimalik-kuidas ta seda numbrit teadis? Ja kas tuvi tuli tal taskust või hoopis käisest välja?" Puhas maagia... 

Loe lisaks

Eesti Kehalise Kasvatuse Liit tänas Taiga Lauri

06. nov  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
2.-3. novembril 2018 toimus Eesti Kehalise Kasvatuse Liidu 25. tegevusaasta konverents "Liikumine-Rõõm-Õppimine".
Loe lisaks

Code Week 2018

18. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
3. klass osales 16. oktoobril Türil robootikaõppel Code Week 2018. Joonistasime erinevaid plaane ja programmeerisime selle järgi Ozobotte. Oli põnev!
Loe lisaks

Endla rabas

18. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
15. oktoobril käisid 3. ja 4. klass huvitavas Endla rabas...Soe, päikseline matkapäev koos rahu, vaikuse ja salapäraga...Võrratu olemine! 
Loe lisaks

Õpilasvahetus VeniVidiVici

17. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

See on Sinu võimalus! Õpilasvahetus VeniVidiVici

15.oktoobril käis Imavere Põhikoolis Piret Ranne Paide Avatud Noortekeskusest, et rääkida kogemusi õpilasvahetuse programmist.

Loe lisaks

H. Tohvelmani nimeliste preemiate üleandmine

15. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
14.10.2018 toimus Väätsa mõisas pidulik Helmi Tohvelmani nimelise Järvamaa eduka maakooli õpilase preemia laureaadi väljakuulutamine ning kandidaatide tunnustamine.
Loe lisaks

Karjääriteemaline maastikumäng

15. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
10.10.2018 käis meie koolis karjäärispetsialist, kes rääkis vanematele õpilastele (6.-9. klass) töömaailmast.
Loe lisaks

Eesti keele päev

10. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
10. oktoobril tähistati Imavere koolis eesti keele päeva, mille eesmärk on väärtustada emakeelt, populariseerida keeleteadust ja instituudi erialasid. Eesti keele päev võib olla suunatud kogu kooliperele, õpetajatele või konkreetsele õpilaste vanuserühmale.
Loe lisaks

Südames matemaatika 2018

09. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
27. septembril toimus Paide Gümnaasiumis matemaatikavõistlus „Südames matemaatika“. Meie kooli esindasid 9. kl õpilased Indrek Tamm ja Marlen Kaik. Juhendaja oli Kaja Kaju. Ülesanded olid erinevad: peastarvutamine, elulised ja loogikaülesanded.
Loe lisaks

37. Paide-Türi rahvajooks

07. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
 Pühapäeval, 7.oktoobril, osalesid meie kooli õpilased, õpetajad ja kooli töötajad 37. Paide-Türi rahvajooksul. Kirjas oli 62 õpilast ja 6 õpetajat/ kooli töötajat.
Loe lisaks

Järvamaa Ettevõtluspäev 2018

04. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
2. oktoobril osalesid neli Imavere Põhikooli õpilast "Järvamaa Ettevõtluspäev 2018" üritusel Paide Muusika- ja Teatrimajas.
Loe lisaks

Järvamaa koolide 6.-9. kl jalgpalli KV

02. okt  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Teisipäeval, 2.oktoobril, osales meie kooli meeskond koolide 6.-9.kl. jalgpallikarikavõistlustel Paides. 
Loe lisaks

Kolme Põrsakese teadustöötuba

29. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Kolme Põrsakese teadustöötuba ja teadusteater toimus 6. septembril.
Oma arvamusi jagasid 3. kl lapsed:
Töötuba oli lahe, lõbus; mõtlemist oli ka vaja. Pooled munad läksid katki, sest ei osanud ikka langevarju õigesti teha ja muna kaitsmiseks oleks pidanud veel paksema korra teipi panema. Vaidlesime päris palju, kuidas parem oleks meisterdada. Tahaks veel teha... Oli rõõmus ja lustlik tund! 
Teadusteatris tehti huvitavaid katseid.

Kirjutas Margit Reinpõld
Loe lisaks

Rõõmus reede Imavere Põhikoolis

29. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

21. septembril toimus Imavere Põhikooli õpetajatele ettevõtliku õppe „Standardi koolitus“. Koolitajateks olid Kristi Goldberg ja Reelika Lepik. Abiõpetajateks õpilastele tunde andma olid kutsutud lapsevanemad, noorsootöötaja, raamatukogu juhataja, muusikastuudio juhendaja, piimandusmuuseumi töötajad ja vilistlased. Päev oli tegus ning omanäoline. Tagasiside oli heatahtlik. Kõik asjaosalised said tänatud. Õpilaste mõtted edasisteks tegemisteks koolis on läbi arutletud ja nendega arvestatakse järjest rohkem.


Kirjutas Margit Reinpõld

Imavere Põhikooli õppealajuhataja


Õpetajad õpivad
Pildistas Margit Reinpõld

Loe lisaks

Järvamaa koolinoorte sügiskross

29. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Neljapäeval, 27. septembril, osalesid meie kooli õpilased maakonna koolide jooksukrossil Aravetel. 
Kokkuvõttes läks meie õpilastel väga hästi, õnnitleme!
Loe lisaks

Kooli lastevanemate koosolek

28. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Lastevanemate koosolek toimub 3. oktoobril kl 18.00 Imavere rahvamaja saalis. Loe lisaks

Järvamaa hariduspreemiate kätteandmine

27. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0

Palju õnne, kallis õpetaja Ann Roots!
Imavere koolipere esitas õpetaja Anni klassiõpetaja kandidaadina maakonna hariduspreemiale, mille kätteandmistseremoonial osalesime täna Väätsa mõisakoolis.

Loe lisaks

Põhikoolide 4- võistlus Türil

21. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Kolmapäeval,19.septembril osalesid meie kooli õpilased Türil Põhikoolide kergejõustiku 4-võistlustel. Alad: 60m,kaugus,pall,600m. Meie kooli võistkond: Mairon Luhamaa, Maria Lotta Saar, Aureelia Kasar, Marko Moorits, Agor Nõmmik, Ingermai Rohtsalu, Keimo Salumäe, Moonika Schasmin, Sander Sivkov, Reio Allsaar, Joosep Jürissaar, Tormi Bäärt,  Aksel Nõmmik, Gaimo Salumäe.
Loe lisaks

Tuletõrjeolümpia

13. sept  siiri.tamm. Kommentaarid: 0
Meie kooli õpilased osalevad täna, 13. septembril koolinoorte tuletõrjespordimängudel Türil kahe klassiga- 4. ja 8. klass. Nii on see ette nähtudki, igal aastal saavad osaleda just nimelt 8. ja 4. klassi võistkonnad.
Loe lisaks